Лутън Таун 1-2 Ман Юнайтед: Расмус Хойлунд се сдоби с двойка, за да помогне на Червените дяволи да победят Лутън и да станат най-младият играч, отбелязал гол в ШЕСТ поредни мача от Висшата лига
Daily Mail | 2024-02-18 | 00:32:07

Хойлунд беше част от всичко това, което Юнайтед може да цени днес. Най-младият играч, вкарал гол в шест последователни мача от Висшата лига и индивид с увереността – дори егото – от което се нуждаете в изгарящите прожектори на фронтовата линия на Юнайтед. Темпото му, заедно с това на Алехандро Гарначо и Маркъс Рашфорд, пасва толкова добре на контраатакуващата игра на Юнайтед.

Ерик тен Хаг говори снощи за характера на нападателя. „Той може да играе под стрес. Хареса ни това, когато го проучвахме“, разсъждава той. 21-годишният играч разкри, че по начина, по който вкара първия си гол само 37 секунди в мача - сграбчи радостно ужасния опит на Амари Бел да овладее отскачаща топка, взе топката върху себе си и се нави около Томас Каимински, за да слот.

Размус Хойлунд спечели двойка, за да види как Манчестър Юнайтед победи Лутън Таун с 2-1 в неделя

Хойлунд (21 години и 14 дни ) надмина рекорда на Джо Уилок (21 години 272 дни), като отбеляза два гола в сблъсъка на Манчестър Юнайтед на Kenilworth Road

Хойлунд откри резултата в първата минута на мача, откривайки зад вратата след грешка на Амари Бел, който изведе Хойлунд от вратата

Вашият браузър не поддържа iframes.

Той го разкри, докато описваше подробно, след мача, как е тренирал с рефлексите и раменете си, позволявайки му да реагира на нарязан изстрел на Алехандро Гарначо и да завърти своя горната част на тялото, за да го отклоните в мрежата. „Маргинални печалби“, както вероятно би казал Дейв Брейлсфорд, човекът на сър Джим Ратклиф.

Слънцето започваше да залязва, когато падна този втори гол, само след седем минути, и играчите на Лутън се втренчиха един в друг в такова недоумение, че се страхувахте за тях. Противник с истински претенции би ги задушил от позиция като тази, заглушавайки това вдигане, подскачаща мечка в процеса.

Но неудобната истина е, че Юнайтед борба за упражняване на контрол върху игрите. Това е слабост, която често се намира в централните зони, поради ограниченията в отбраната на Бруно Фернандес и Каземиро, но фланговете също бяха много коварни места за тях, докато Лутън атакуваше.

Индивидът, който контролираше мача, беше Баркли и имаше моменти по време на изключително завладяващото първо полувреме, когато той си играеше с разкошно сглобената халфова линия на Юнайтед. Манекенът, който продаде на Фернандес след половин час, мина почти незабелязано сред мелето. Също така, изящно малко сладко завъртане около Kobbie Mainoo. Това беше играч на различно когнитивно ниво от всеки в бяло.

Хойлунд увеличи преднината на Манчестър Юнайтед само шест минути по-късно, отклонявайки опита за воле на Алехандро Гарначо

Хойлунд (на снимката отбелязващ по-горе) е в добра форма за Манчестър Юнайтед – след като започна своята голова серия на Boxing Day, когато Червените дяволи победиха Вила с 3-2 на Олд Трафорд

Манчестър Юнайтед в момента е шести в таблицата на Висшата лига, на пет точки от Вила в четвъртия

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1) : Онана, Далот, Варан, Магуайър (Еванс 46'), Шоу (Линделоф 45+2'), Майноо, Каземиро (Мактоминей 46'), Гарначо, Бруно Фернандес, Рашфорд, Хойлунд (Амрабат 86')

Резерви: Байндир, Ериксен, Диало, Антони,  Форсън

Голове: Хойлунд 1', 7'

Жълти картони: Шоу, Каземиро, Магуайър, Майноо, Линделоф

Мениджър: Ерик тен Хаг

Публика: 11 483

Съдия: Дейвид Кут (Нотингамшир)

Вечерта се превърна в брутална и натъртваща вечер за Люк Шоу, който танцува весело от Чейдози Огбене, докато неуморимият ляв бек Алфи Даути, на противоположния фланг, беше свободен да центрира точно толкова често, че се чудехте къде е била тактическата подготовка през цялата седмица.

Трите картона, които Юнайтед направи през първото полувреме, бяха символ на отпуснатост. Шоу протегна ръка, докато Огбемне заплашваше да го засрами. Магуайър хакна Карлтън Морис, докато той отиваше с колата в района.

Касемиро влезе късно по Bell и имаше късмета да не бъде изгонен за преминаване през гърба на Баркли. Какъв спектакъл. Трима богато опитни, много изброени играчи на Юнайтед, небрежно поставяйки отбора си в уязвими позиции с лошото си вземане на решения, полу-откъснати подавания и минимално очакване.

Шумният контингент на Юнайтед пееше за своя отбор по начин, който предполагаше, че са се завърнали и са нагоре. Но Магуайър деконструира идеята, кротко подавайки топка извън защитата направо към Баркли, който вкара заместника Коули Удроу. Ударът на възпитаника на Обединената академия Таит Чонг на обрата се завъртя към Карлтън Морис, който отговори пръв и удари с глава вратата на Лутън. Шоу си тръгна с контузия преди полувремето.

Карлтън Морис успя да вкара утешителен гол за Лутън Таун в 14-ата минута

Защитникът на Юнайтед Люк Шоу беше принуден да напусне контузен и напусна терена точно преди полувремето

Рос Баркли можеше да изравни за Лутън, издигайки се над защитата на Манчестър Юнайтед, за да прати топката в гредата

Ten Hag не върна Каземиро и Магуайър за второто полувреме, а в Джони Еванс и Скот Мактоминей имаше по-добър ред. Лутън тръгна на лов и се остави изложен, въпреки че Юнайтед не успя да се възползва.

Карминкси имаше много общо с това. Вратарят докосна топката с ръкавицата си, когато Гарначо сякаш го беше заобиколил и се съвзе, за да спре удара на нападателя, след като той се събра и отправи отново гол.

Алберт Самби Локонга направи изключителната защитна намеса в играта, блокирайки удара на Фернандес, след като той заобиколи Кармински. Вратарят също отказа хеттрик на Хойлунд от близка дистанция.

Въпреки че Юнайтед можеше да вкара пет, все още имаше опасност, когато последният корнер влезе и Баркли стана, за да извърти главата си в него. Брейлсфорд поздрави играчите, когато се качиха обратно на треньора снощи, но нямаше никакви прикриващи неща. Бяха избягали и го знаеха.

Томас Камински направи добре, като отказа на Хойлунд хеттрик, след като младежът взе скоба

Феновете на домакините също се подиграха с капитана на Ман Юнайтед Бруно Фернандес в неделя следобед